Co znamená držák GENIO

GENIO je držák krájených potravin vyvinutý speciálně firmou GRAEF. Nastavitelná opěrka se průběžně přizpůsobuje velikosti a váze jednotlivých krájených potravin a zajišťuje tak optimální polohu pro krájení. Dodatečné upevnění krájené potraviny, jako je tomu u jiných kráječů, tak odpadá. Držák GENIO tak v plné míře zajišťuje, že žádný tvar krájené potraviny nesklouzne nebo se neodvalí pryč. Nezáleží přitom na tom, co krájíte – i malé kousky zeleniny nebo hub tak nakrájíte naprosto perfektně.

Můj kráječ je vybavený bezpečnostním automatickým vypínacím zařízením. Spínač na kráječi ale nefunguje.

V tomto případě je možné, že je zapnutá dětská pojistka (v dolní části, po pravé straně). Vytáhněte zamykací mechanismus ven a znovu stiskněte spínač.

Na jaké typy potravin se používají jednotlivé typy řezných kotoučů?

Ozubený řezný kotouč je ideální pro většinu druhů chleba (a to i s tvrdou kůrkou), sýr, studené nářezy, zeleninu a ovoce.

Hladné  jsou určené na krájení velmi tenkých plátků výše uvedených potravin, zejména na velmi tenké plátky šunky nebo carpaccia.

Po vyčištění kráječe se nůž otáčí pomalu, téměř se zastaví. Co s tím mám dělat?

Po vyčištění namažte vazelínou všechny důležité části, zejména stírací kroužek, nůž, převodové kolečko, šrouby nože. Podrobné informace najdete v návodu k obsluze.